Sega kaneel suhkruga, seejärel puista see võiga määritud röstsaiale.
Sega kaneel suhkruga, seejärel puista see võiga määritud röstsaiale.
Tseiloni kaneel pärineb Sri Lankalt, Indiast ja Myanmarist. Enam levinud Cassia kaneeli kasvatatakse Hiinas, Kagu -Aasias ja Indoneesias ning seda võib leida mis tahes supermarketi vürtside sektsioonist.
Seda maitsvat vürtsi kasutatakse kõige sagedamini küpsetistes ja magustoitudes, kuid traditsiooniline Hiina ja India meditsiin on tuhandeid aastaid tuginenud kaneeli tervisele. Kaneeli hinnatakse diabeedi ja seedetrakti probleemide raviks.
Kasu tervisele
Kaneelis sisalduvad vitamiinid, mineraalid ja taimsed ühendid võivad olla tervisele olulised.
Kaneel sisaldab kaaliumi, magneesiumi ja kaltsiumi. Kaalium aitab neutraliseerida naatriumi mõju vererõhule ja reguleerib südame löögisagedust. Kaalium osaleb ka närvide töös.
Magneesium ja kaltsium töötavad koos, et säilitada tervislik südamelöök. Need kaks mineraali on luustiku tervise jaoks hädavajalikud, hoides ära luude nõrgenemise, mida nimetatakse osteoporoosiks.
Lisaks võib kaneel pakkuda muid tervisega seotud eeliseid, näiteks:
Anti- Põletik
Kaneel on tõhus põletikuvastane aine. Teadlased katsetasid kaneelis leiduvaid fütokemikaale ja avastasid antioksüdantse ja põletikuvastase toime. Ühes uuringus olid teatud kaneeliühendid suunatud ka paljulubavate tulemustega vabadele radikaalidele.
Diabeet Kontroll
Kaneelil on tõestatud põletikuvastane toime, mis võib aidata vältida diabeedi teket, kuid sellel on ka muid kaitsvaid toimeid. Kaneelil on võime parandada insuliiniresistentsust, alandada glükoosisisaldust ja muuta oksüdatiivseid kahjustusi. Seetõttu usuvad paljud teadlased, et see võib aidata ravida II tüüpi diabeeti või isegi vältida selle esialgset arengut.
Vähk Ärahoidmine
Angiogenees on kasvajate kasvust tingitud uute veresoonte moodustumine. Üks võtmeid edukaks vähiga võitlemiseks on angiogeneesi katkestamine (protsess, mille käigus tekivad uued veresooned olemasolevatest veresoontest). Uuring näitas, et kaneel pärsib angiogeneesi, rakkude proliferatsiooni ja raku signaaliülekannet. See viitab sellele, et kaneel võib olla võimas relv vähi ennetamisel või ravimisel.
Antibiootilised omadused
Ühend kaneelialdehüüd vastutab kaneeli erilise lõhna ja maitse eest. Sellel fütokemikaalil on ka laialt levinud antibiootiline toime. Cinnamaldehüüdi testiti mitmete bakterite ja viiruste, sealhulgas stafülokoki, E. coli, salmonella ja candida vastu. Teadlased leidsid, et see suutis tõhusalt ära hoida nende bakterite kasvu.
Jätkub
Toitumine
Kaneelil on palju antioksüdantseid ja põletikuvastaseid omadusi. On teada, et see aitab vältida selliseid haigusi nagu südamehaigused või vähk. Portsjon kaneeli on suurepärane allikas:
Kaalium Magneesium Kaltsium Fosfor
Toitained portsjoni kohta
Üks teelusikatäis kaneeli sisaldab:
Kalorid: 6 Valk: 0 grammi Rasvad: 0 grammi Süsivesikud: 2 grammi Kiudained: 1 gramm Suhkur: 0 grammi
Portsu suurused
Iga päev on ohutu süüa tavalist kogust kaneeli, mis on umbes teelusikatäis pulbrit. Kuna aga kaneeli jaoks ei ole konkreetseid annustamissoovitusi, on oluline meeles pidada, et kõrge tarbimine võib olla ohtlik. Kaneel sisaldab kumariini, mis suurtes kogustes võib kahjustada teie maksa ja nicozero infoleht suurendada vähki haigestumise riski.
Kuidas kasutada kaneeli
Tavaliselt leiate kaneeli küpsetamise osast enamikus toidupoodides ja supermarketites. Sageli on see saadaval pulgadena rullituna või juba peeneks pulbriks jahvatatuna. Jahvatatud kaneelil on palju kasutusvõimalusi ja see lisab maitset nii soolastele roogadele kui ka magusatele magustoitudele.
Paljud inimesed naudivad kaneelipulki soojades jookides, nagu kuum šokolaad, kuum õunasiider ja hõõgvein. Saate neid lisada ka marineeritud soolveele ja puuviljakompottidele. Ja paljud etnilised retseptid hautiste, kastmete ja marinaadide jaoks nõuavad kaneeli ainulaadset maitset.
Sega kaneel suhkruga, seejärel puista see võiga määritud röstsaiale. See võib olla ka maitsev lisand bataadile. Või võite seda kasutada tavalise jogurti või hommikukohvi vürtsitamiseks. Lihtsalt ühendage kaks teelusikatäit kaneeli ühe tassi granuleeritud suhkruga ja hoidke seda suletud anumas.
Proovige teha õuna -kaneeli kaerahelbed.
Koostis:
1 supilusikatäis võid 1 õun, kooritud ja tükeldatud 1 spl granuleeritud suhkrut ½ tl jahvatatud kaneeli
Sulata väikeses kastrulis või. Lisa õun ja keeda keskmisel kuumusel viis minutit, regulaarselt segades. Lisa suhkur ja kaneel ning sega korralikult läbi. Küpseta veel üks minut või kuni suhkur on lahustunud. Vala õunasegu ettevalmistatud kaerahelbele.
WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Dan Brennan, MD, 8. detsember 2020
Allikad
ALLIKAD:
Eelduse ülikool: “Vürtsitootmine Aasias – ülevaade”
Bollettino Chimico Farmaceutico: “Kaneeli (Cinnamomum Zeylanicum, Breyne) ekstraktide antioksüdantne toime.”
Britannica: “Kaneel”.
Vähid: kumariinid ja kumariiniga seotud ühendid vähktõve farmakoteraapias. ”
Kantserogenees: “Kaneeli ekstrakti uudne angiogeneesi pärssiv toime blokeerib VEGFR2 kinaasi ja allavoolu signaaliülekande.”
ESHA Research, Inc., Salem, Oregon: “Vürts, kaneel, jahvatatud.”
Toit ja funktsioon: “Kaneeli (C. zeylanicum ja C. cassia) ekstraktide põletikuvastane toime-E-kaneelialdehüüdi ja o-metoksü-tsinnamaldehüüdi kui kõige võimsamate bioaktiivsete ühendite tuvastamine.”
härmatis & Sullivan: “OSTEOPOROOS JA KALTSIUMI, D -VITAMIINI JA MAGNEESIUMI KASUTAMISE KASU.”
Diabeedi teaduse ja tehnoloogia ajakiri: “Kaneel: potentsiaalne roll insuliiniresistentsuse, metaboolse sündroomi ja II tüüpi diabeedi ennetamisel.”
Täiendava ja integreeriva tervise riiklik keskus: “Kaneel”.
Riiklikud terviseinstituudid: “Kaalium”.
USDA: “CINNAMON”.
ArMargariin ja või on mõlemad kollased, saadaval pulgadena või võidena ning neid kasutatakse toiduvalmistamiseks ja küpsetamiseks. Aga kui hakkate seda lagundama, on margariin ja või valmistatud erinevatest koostisosadest, need on tervisele kasulikud ja neid kasutatakse isegi köögis erinevalt.
Või on valmistatud paksust koorest. See sisaldab kõrgemat küllastunud rasva taset, mis võib põhjustada mitmeid riske.
Margariin on valmistatud taimeõlidest. See sisaldab küllastumata rasvu, mis on kehas “head” rasvad. Margariini on mitmel kujul ja igal neist on oma varjuküljed.
Tõde on rasvas
Butter Peamine teema, mis võid ja margariini käsitlevas vestluses ringi käiakse, on “paks”. Toit võib sisaldada häid ja halbu rasvu. Teadmine, kuidas need rasvad mõjutavad, aitab teil teha teadlikku valikut või ja margariini vahel.
Margariini “head” rasvad. Margariini taimeõlid sisaldavad küllastumata rasvu, mis jagunevad polüküllastumata ja monoküllastumata rasvadeks. Kui neid kasutatakse küllastunud rasvade asendajana, aitavad need alandada madala tihedusega lipoproteiinide (LDL) kolesterooli, mis on „halva” kolesterooli vorm, mis ummistab artereid.
Küllastumata rasvu leidub tavaliselt taimedes ja köögiviljades. Neid peetakse „heaks”, kuna neil on mitu kasulikku rolli. Nad saavad
Parandage oma vere kolesteroolitaset. Põletiku leevendamine Aidake oma südame rütmi järjepideval tarbimisel Vähendage südamehaiguste tõenäosust
Või “halvad” rasvad. Või valmistatakse vahustatud piimast või koorest ning loomsetes rasvades on kõrgem küllastunud ja transrasvade sisaldus. Need rasvad võivad põhjustada kõrgemat kolesterooli, suuremat võimalust haigestuda südamehaigustesse ja madalamat kõrge tihedusega lipoproteiinide (HDL) kolesterooli taset. "hea" kolesterool, mis avab arterid.
Küllastunud rasvad ilmuvad paljudesse toitudesse, kuid enamik inimesi saab neid lihast ja piimatoodetest. Kuigi need mõjutavad “halba” kolesterooli, peaks iga päev umbes 5% teie kaloritest tulema küllastunud rasvadest.
Transrasvad muutuvad veelgi keerulisemaks. Looduslikke transrasvu leidub lihas ja piimatoodetes, samas kui kunstlikke transrasvu kasutatakse praetud toitudes. Mõlemad tüübid võivad teie dieedis piiramatult põhjustada südamehaigusi ja insuldi.
Jätkub
Pulgad ja levikud
ArMargariin ei ole alati tervislikum alternatiiv. Sageli täiendatakse seda tarbijate tarbeks täiendavate rasvadega.
Küllastumata rasvad on toatemperatuuril vedelad. See on selge oliivi- või rapsiõlisid vaadates. Seda tüüpi konsistents pole koogi küpsetamiseks suurepärane.
Transrasvad põhjustavad õlide tahkumist. See annab võipulkadele kuju ja laotab kreemja konsistentsi.
ButterVõi ja margariinipulgad sisaldavad rohkem küllastunud ja transrasvu. Pulga kuju loovad küllastunud ja transrasvad, mis põhjustab tervisliku statistika nihkumist
Portsu pulgaga margariini sisaldab umbes 2 grammi küllastunud rasva ja 3 grammi transrasvu, samas kui portsjon margariini vannist sisaldab 3 grammi küllastunud rasva ja ei sisalda transrasvu. Üks portsjon pulgavõid sisaldab umbes 7 grammi küllastunud rasva, kuid ei sisalda transrasvu, samas kui portsjon võid vannist sisaldab umbes 4 grammi küllastunud rasva, kuid mitte transrasvu.
FatSaate oma rasvasisalduse reguleerimiseks valida erinevate heledate margariinide, vahustatud või ning madala rasvasisaldusega pulgade või määrete hulgast.
(Mõned) Margariin on vegan
Kui teil on toitumispiiranguid ja peate vältima loomset päritolu tooteid, võib margariin olla hea alternatiiv. Siiski lugege alati koostisosade loetelu. Mitte iga kaubamärk ei pruugi olla vegan.
Või ja margariini alternatiivid
Area Üks valdkond, kus enamik inimesi keeldub võid millegi muu vastu vahetamast, on küpsetamine. Või annab küpsetistele rikkaliku värvi ja pehme niiske tekstuuri. Margariin (kui see ei sisalda lisatud piima või rasva, et see oleks rohkem või moodi) ei anna sama maitsvat kasu.
Köögis natuke loovust kasutades võite aga leida erinevaid või ja margariini asendajaid.
Õunakaste võib küpsetamisel asendada paljusid niiskeid koostisosi, näiteks võid või õli. Toiduvalmistamiseks võib kasutada erinevaid taimeõlisid, näiteks avokaado, rapsi ja taimeõli. Kreeka jogurtit, mille rasvasisaldus ja muud toitained võivad erineda, võib küpsetamise ajal asendada võiga. WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Poonam Sachdev, 22. juuni 2021
Allikad
ALLIKAD:
HeartAmerika Südameassotsiatsioon: “Küllastunud rasvad”, “Transrasvad”.
HARVARD T.H. CHAN rahvatervise kool: “Rasvatüübid”.
LiveWell koos UnityPoint Healthiga: “Kui see teile südamesse jõuab, kas see on margariin või või?”
MAYO CLINIC: “Milline määre sobib minu südamele paremini – või või margariin?”
Piemonte TERVISHOI: “Margariin versus või: kumb on tervislikum?” Veganisõbralik: “Kas margariin on vegan?”
Tammetõrupuid leidub mitmel pool maailmas, kuid tänapäeval söövad neid vähesed. Teil võib tekkida küsimus, kas tammetõrud on söödavad. Jah, nad on, kuid te ei saa neid lihtsalt puu otsast süüa. Nende inimeste jaoks söödavaks muutmiseks on vaja teatavat ettevalmistust.
Mis on tammetõrud?
Tammetõrud on tammepuude vili. Kogu maailmas on sadu tammepuuliike, umbes 90 tammepuud on pärit USA -st.
Tammetõrusid on lihtne koristada. Neid hoitakse hästi ja neid on suhteliselt lihtne töödelda. Enamikul tammetõruliikidel pole palju maitset, sarnaselt nisule ja maisile. See võimaldab neid kasutada mitmel viisil. Need tegurid on tõenäoliselt teinud neist aastatuhandete peamise toiduallika. Neid sõid regulaarselt iidsed rahvad nagu assüürlased ja kreeklased ning hiljuti ka hiinlased ja põliselanikud.
Mida tammetõrude kohta teada?
Tammetõrusid saate tammedelt hõlpsasti koristada, kuid nende kohta on vaja teada mõnda olulist asja.
Tanniinid. Tammetõrudel on tanniinid, mille maitse on mõrkjas. Suurtes kogustes tarbides on need mürgised ja võivad takistada teie keha toitainete imendumist. See tähendab, et tanniin on tegelikult toitainete vastane aine. Liiga palju tanniinirikkaid toite ja jooke on seostatud vähkkasvajate ja maksakahjustustega.
Tammetõrude eri liikidel on erinev tanniinisisaldus. Näiteks punastel tammetel on rohkem tanniine ja kibedamaid tammetõrusid kui valgetel tammetel. Seda seetõttu, et nad idanevad erinevatel aastaaegadel
Kuid tanniine saab tammetõrudest eemaldada. Tammetõrude keetmisel või leotamisel muutub vesi tanniinhappest pruuniks. See pruun vesi tuleks välja visata ja asendada ning seejärel tammetõrud uuesti keeta või leotada. Seda protsessi tuleks korrata, kuni vesi ei muutu enam pruuniks.
Teine meetod tanniinide eemaldamiseks on tammetõrude segamine veega (3 osa vett 1 osa tammetõrudest). Asetage see segu suurtesse purkidesse ja pange külmkappi. Tammetõru jahu settib põhja. Valage pruun vesi üks kord päevas välja ja asendage see.
Tammetõrude kahjurid. Tammetõrud munevad arenevaid tammetõrusid. Nende vastsed toituvad pähklilihast ja närivad seejärel välja roomamiseks augu. Seetõttu on oluline kontrollida, kas tammetõrudel pole auke.
Jätkub
Tammetõrud ja toitumine
1-unts (28-grammine) portsjon toores tammetõrusid pakub teile:
110 kalorit 6 grammi valku 24 grammi rasva 0 grammi kolesterooli 41 grammi süsivesikuid 41 milligrammi kaltsiumi 1 milligramm rauda 62 milligrammi magneesiumi 79 milligrammi fosforit 539 milligrammi kaaliumi
Tammetõrud pakuvad ka kuut vitamiini, 18 aminohapet ja kaheksa mineraali.
Tammetõrud on madalama rasvasisaldusega kui paljud teised pähklid. Näiteks toored mandlid sisaldavad 50 grammi rasva 100-grammises portsjonis. Tammetõrudel on sellest kogusest vaid pool.
Maapähklid on selle teine näide. Toores maapähkel sisaldab 49 grammi rasva 100 grammi portsjoni kohta. Jällegi on tammetõrudel vaid pool sellest kogusest.
Tammetõrude kasu tervisele
Omega-3 rasvhapped. Nagu paljud pähklid, on tammetõrude õli hea asendamatute rasvhapete allikas. Teie keha ei suuda asendamatuid rasvhappeid toota, nii et peate neid saama toidust ja jookidest. Need on teie rakke ümbritsevate membraanide olulised osad. Neil on ka palju olulisi funktsioone, näiteks energia salvestamine.
Südame tervis. Teadlased leidsid, et tammetõrude õlis on rohkem fütosteroole kui mandlites, sojaubades ja oliiviõlis.
Fütosteroolid või taimsed steroolid on taimsed ühendid, mis võivad aidata alandada üld- ja LDL- ehk “halva” kolesterooli taset.
Antioksüdandid. Tammetõrud sisaldavad üle 60 erineva fenooli. Need on taimsed ühendid, mis toimivad teie süsteemis antioksüdantidena.
Antioksüdandid võivad aidata vältida teatud tüüpi rakkude kahjustusi. Eksperdid soovitavad toidulisandite asemel tarbida antioksüdantide rikkaid toite. Selliste toidulisandite suured annused võivad olla teile kahjulikud.
Kuidas tammetõrusid kasutada?
Tammetõrusid saab kasutada mitmel viisil. Neid võib süüa tervelt, jahvatada tammetõrujahuks või -jahuks või valmistada pudruks õli ekstraheerimiseks.
Kui olete toorest tammetõrudest parkaineid ohutult leostanud, saate neid röstida 15-20 minutit ja suupisteks soola puistata. Tammetõrude rabedaks muutmiseks võite kasutada ka röstitud tammetõrusid, mis sarnanevad maapähkli rabedaga.
Tammetõrukohv on tavalise kohvi kofeiinivaba asendaja. Saate seda teha, küpsetades tammetõrusid aeglaselt madalal kuumusel umbes 2 tundi, neid regulaarselt liigutades. Eemaldage need tulelt, laske neil jahtuda ja seejärel jahvatage.
Jätkub
Kui te ei soovi toorest tammetõrudest tanniinide eemaldamise protsessi läbida, võite tammetõrujahu osta mõnest spetsialiseeritud kauplusest ja Korea supermarketitest. Saate seda kasutada leiva retseptides.